Bujanie w przestworzach, czyli niecodzienne hobby

Jeżeli zastanawiamy się, jak zagospodarować nadmiar wolnego czasu, a może musimy jakoś rozładować napięcie w pracy i lubimy mocne doznaniaświetnym rozwiązaniem jest wzbić się w powietrze. O czym mowa, i od czego zacząć?

Samolot
Author: CleftClips
Z roku na rok zauważalny jest szybki wzrost ruchu lotniczego. Doskonale widać to po notowanych rekordach w liczbie pasażerów na poszczególnych lotniskach w Polsce. Coraz to więcej pasażerów wybiera właśnie samolot jako środek lokomocji. Ale wystarczy już o komercyjnym ruchu lotniczym. Skoncentrujmy się raczej na lotnictwie amatorskim.

Staje się ono bardziej popularne, a jednocześnie dostępne nie tylko dla bogaczy. Mikrosamoloty, bo to o nich mowa, stają się ostatnio częstym widokiem na niebie. Ich ceny wahają się od około 50 000 euro, a te używane dostępne są nawet za jedną piątą tej kwoty. Należy jednak pamiętać, iż aby rozpocząć przygodę z lotnictwem amatorskim, powinniśmy najpierw zainwestować w stosowne szkolenie lotnicze, którego cena może wynosić około 8 tys. złotych (dodatkowe informacje o szkoleniu lotniczym). Jak widać koszt takiego samolotu jest niewiele wyższy niż dobrej klasy nowe auto. Osoby, dla których wyżej wymienione kwoty są nieosiągalne powinny pomyśleć o czymś równie fascynującym. Mianowicie skoki ze spadochronem. Skok z samolotu lecącego na wysokim pułapie daje niebywały poziom doznań i może być idealnym wyjściem dla zwolenników silnych wrażeń.

Skok ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Ceny takiej rozrywki są na poziomie zauważalnie bardziej przystępnym nawet dla mniej zamożnych ludzi. Skoki w tandemie, czyli razem z instruktorem przypiętym do nas specjalną uprzężą to koszt nawet kilkuset złotych. By mieć możliwość skakania samodzielnie, konieczne jest szkolenie spadochronowe (sprawdź więcej na temat szkolenia spadochronowego na polecanej stronie internetowej). Tutaj koszt wynosi już nawet 4-5 tysięcy zł. Pomyślnie ukończone szkolenie (szkoła żeglarska) spadochronowe toruje nam drogę do zdobycia licencji skoczka. Jeżeli zdecydujemy się na skoki z wysokości, wtedy musimy rozważyć kupienie własnego sprzętu. Za całość potrzebnego ekwipunku trzeba będzie zapłacić co najmniej 10 tysięcy zł., z czego najdroższa jest oczywiście sama czasza spadochronu.

Amatorzy mocnych doznań nie muszą być skazani na ciągłe odkładanie swoich marzeń. Skok ze spadochronem albo szkolenie lotnicze jest zaledwie na wyciągnięcie ręki i nie zawsze oznacza bardzo duże wydatki i ruinę dla domowego budżetu. Pomyślmy o tym, kiedy zamarzy nam się dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny.