Jeżeli nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w zawód, to wtedy poza dużymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu

Każde hobby kosztuje, jedno więcej, inne mniej. Jeżeli zaś nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w pracę zawodową, to wtedy poza większymi kosztami możemy spodziewać się przychodów. Niestety rozwój ma swoją cenę, jeśli się rozwijamy w danej dziedzinie to musimy inwestować w swoją zawodową pasję, aż osiągniemy perfekcję, w tym co robimy. Mimo wszystko, jeżeli dojdziemy do celu który sobie upatrzyliśmy koszty wcale się nie skończą. Kształcenie to nieustanny proces podnoszenia swoich kwalifikacji. Także pisarz płaci spore koszty swojego rozwoju, mimo, iż dużo osób w to nie może uwierzyć.
sprzęt studyjny
Author: Audio Mix House
Pisarz to ma klawo, wielutak myśli, nie dość, iż siedzi w swoim mieszkaniu to również może tworzyć, gdzie mu się podoba. Może udać się nad morze, wynająć chatkę nad samym brzegiem i pracować. Może również schować się w górach i tam łapać wenę. Nie myślą natomiast ci, którzy tak uważają o tym, iż ego typu wizja życia też kosztuje. Mało który twórca może w ten sposób żyć. Tylko niektórzy, tym bardziej w Polsce. Reszta nie ma tak dobrze, czekają dopiero na swój czas, a do tego czasu zarabiają jak inni – ciężką pracą.

Jasne, ktoś powie, jak nie ma tak fajnie to i tak ma znacznie lepiej aniżeli reszta artystów: muzycy lub fotografowie. Nie musi raczej kupować drogiego sprzętu studyjnego typu przykładowe adaptery, gitary i wzmacniacze. Nie musi zainwestować w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Podobnie nie jest zmuszony tak jak
studio
Author: Chris Marchant
zawodowy fotograf inwestować w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest także od kupna sprzętu studyjnego typu ekran słoneczny, nie inwestuje w najnowsze lampy czy w nowe obiektywy. Pisarzowi kiedyś wystarczała maszyna do pisania lub czysty zeszyt. Teraz ma laptopa.

Takie myślenie jest mylne, bo pisarz, tak samo jak inni specjaliści lokują pieniądze w siebie cały czas. Przecież taki człowiek musi dużo czytać, ciągle przyswajać wiedzę, a lektury do tanich nie należą. Powinien uczęszczać na szkolenia, dokształcać się, łapać znajomości z twórcami, uczęszczać na prelekcje, które przeważnie do tanich nie należą. Musi jednakowoż łapać natchnienie, podróżować, chodzić na spektakle i do kina. To dużo kosztuje. To prawda, iż nie musi kupować kosztownego sprzętu jedynie do tworzenia. Wystarczy notatnik oraz pióro. Jednak, żeby napełnić mózg pomysłami jest zmuszony najpierw włożyć pieniądze w samorozwój.