Menu główne:
Ogłoszenia > 2011
Ogłoszenia duszpasterskie na dwudziestą szóstą niedzielę zwykłą 2011r
1. W liturgii Kościoła wspominamy:
2. Pierwszego października – pierwsza sobota miesiąca, uroczystość rozpoczęcia misji świętych i nabożeństwo czuwanie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Godz.18.00 – nabożeństwo rozpoczęcia Misji Świętych
- powitanie misjonarzy, przekazanie stuły,
- uroczysta procesja z Paschałem i Pismem Świętym,
Msza święta z kazaniem misyjnym wprowadzającym. Po Mszy świętej nabożeństwo – czuwanie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Szczegółowy program misji świętych rozdawany będzie 1 i 2 paździewrnika po każdej Mszy świętej. Ponadto Ojcowie misjonarze będą podawać program na każdy następny dzień.
3. Miesiąc październik to miesiąc szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. W dniach od 1 do 9 października ze względu ma misje święte, różaniec święty będzie prowadzony przez misjonarzy w ramach nauk misyjnych. Natomiast od 10 października nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie o godz. 8.00 po Mszy świętej na prośbę ludzi starszych, a dla pozostałych parafian, w tym dla dzieci i młodzieży przed Mszą świętą o godz.17.30. Natomiast w każdą niedzielę o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy!
4. Po wieloletniej wzorowej pracy duszpasterskiej odchodzi z naszej parafii ceniony i bardzo lubiany Ojciec Paweł Mynarz. Wraca do klasztoru w Mogile. Wielebnemu Ojcu Pawłowi dziękujemy za prace w naszym kościele i życzymy dużo zdrowia, wiele serdeczności i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Ojcze Pawle! Niech Matka Najświętsza ma Ciebie w swojej opiece.
5. W tym tygodniu różaniec święty prowadzi róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na godz.17.30.
6. W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności:
Polećmy Miłosierdziu Bożemu tych zmarłych. Wieczny odpoczynek …(3x). Msza święta za tych zmarłych będzie odprawiona w najbliższy wtorek o godz.18.00. Zapraszamy rodzinę, przyjaciół, znajomych, sąsiadów.
Proboszcz ojciec Jan Paweł Chlipała